Prečo som nezjedol svojho ocka

Premiéra: 12. novembra 2015
Originálny názov: Pourquoi j'ai (pas) mangé mon père
Krajina pôvodu: Francúzsko
Rok výroby: 2015
Žáner: animovaný
Dĺžka: 95 minút
Jazyková verzia: slovenský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je prístupný pre všetky vekové kategórie
Formát: 3D, 2D
Zvuk: Dolby Digital/DTS/SDDS
Oficiálna stránka:
Réžia: Jammel Debbouze
Scenár: Fred Fougea
Hudba: Laurent Perez
Hrajú: v slovenskom znení: Juraj Kemka, Lucia Hurajová, Zoro Laurinc, René Jankovič, Gabriela Dzúriková, Štefan Skrúcaný, Roman Pomajbo, Petra Polnišová a i.


Krátky obsah:
Napínavý príbeh Edwarda, staršieho syna kráľa Simianov (praľudia), ktorý sa narodil príliš maličký a bol preto zatratený svojim kmeňom. Vyrástol v izolácii pod ochranou svojho priateľa Iana. Neuveriteľne geniálny Edward objaví tajomstvo ohňa, lovu, moderného spôsobu bývania, lásky a dokonca nádeje. A pretože je od prírody veľkorysý, chce sa o všetko podeliť. Zvráti všetky zaužívané poriadky a dovedie svoj druh s drzosťou a humorom jemu vlastným v ústrety skutočnej ľudskej existencii – kde zjesť niekoho otca, proste nie je v poriadku.


     Distribučný list


/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka/preco-som-nezjedol-svojho-ocka