Hobit: Bitka piatich armád

Premiéra: 11. decembra 2014
Originálny názov: The Hobbit: The Battle of the Five Armies
Krajina pôvodu: USA / Nový Zéland
Rok výroby: 2014
Žáner: dobrodružný fantasy
Dĺžka: min
Jazyková verzia: slovenské titulky / český dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 2D / 3D / HFR 3D
Zvuk: Dolby Digital/DTS/SDDS
Oficiálna stránka: www.thehobbit.com
Réžia: Peter Jackson
Scenár: Fran Walsh, Philippa Boyens, Peter Jackson, Guillermo del Toro
Kamera: Andrew Lesnie
Hudba: Howard Shore
Hrajú: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Elijah Wood, Evangeline Lilly, Hugo Weaving,Orlando Bloom, Luke Evans, Cate Blanchett, Ian McKellen, Christopher Lee, Richard Armitage,Lee Pace, Manu Bennett, Billy Connolly, Aidan Turner, Ian Holm, Mikael Persbrandt, James Nesbitt, Bret McKenzie, Graham McTavish, Sylvester McCoy, Conan Stevens, Dean O'Gorman, Ken Stott, William Kircher, Jed Brophy, Mark Hadlow, Adam Brown, John Callen, Peter Hambleton,Stephen Hunter, John Bell, Ryan Gage a i.


Krátky obsah:
Film “Hobit: Bitka piatich armád” prináša epické vyvrcholenie dobrodružstiev Bilba Bagginsa, Thorina Dubbina a skupiny trpaslíkov. Hoci sa im podarilo získať ich domovinu ovládanú drakom Smaugom, spoločenstvo jeho prebudením nechtiac rozpútalo vraždiacu silu. Rozzúrený Smaug si svoju zlosť vybíja na nevinných mužoch, ženách a deťoch z Jazerného mesta. Thorin nadovšetko posadnutý znovuzískaným pokladom obetuje priateľstvo a česť, zatiaľ čo Bilbo sa mu zo všetkých síl snaží zdôvodniť, čo ho priviedlo k zúfalému a nebezpečnému rozhodnutiu. Čakajú ich však ešte väčšie nebezpečenstvá. Len čarodejník Gandalf vidí, že veľký protivník Sauron poslal štyri légie Orkov na tajný útok do Osamelej hory. S neustále sa vyostrujúcimi konfliktami sa rasy trpaslíkov, elfov a ľudí budú musieť rozhodnúť. Buď sa spoja, alebo neprežijú. Bilbo v tomto epickom boji piatich armád bojuje nielen o svoj život, ale aj o životy jeho priateľov. V hre je aj budúcnosť Stredozeme.


     Distribučný list   Presskit


/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad/hobit-bitka-piatich-armad