LEGO príbeh

Premiéra: 06. február 2014
Originálny názov: The Lego Movie
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2014
Žáner: rodinný / animovaný
Dĺžka: 100 min.
Jazyková verzia: slovenský dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je prístupný pre všetky vekové kategórie
Formát: 2D, 3D
Zvuk: Dolby Digital/DTS/SDDS
Oficiálna stránka: thelegomovie.warnerbros.com/index.html
Réžia: Phil Lord, Chris Miller, Chris McKay
Scenár: Phil Lord, Chris Miller
Kamera:
Hudba: Mark Mothersbaugh
Hrajú: v slovenskom znení - Martin Kaprálik, František Kovár, Boris Al Khalagi, Dušan Szaboó, Anton Vaculík, Michaela Drotárová a ďalší.


Krátky obsah:
Originálny počítačovo animovaný príbeh v 3D hovorí príbeh Emmeta, bežnej, poslušnej a dokonale priemernej LEGO mini postavičky, ktorá je omylom identifikovaná ako tá najvýnimočnejšia osoba, v ktorej rukách leží záchrana sveta. Zrazu sa ocitne v spoločenstve cudzincov na epickej výprave za zastavením diabolského despotu. Na túto cestu je však Emmet beznádejne nepripravený. Režiséri Phil Lord a Christopher Miller napísali aj scenár, podľa príbehu Dana Hagemana, Kevina Hagemana, Phila Lorda a Christophera Millera, vytvorenom na LEGO konštrukčných hračkách. Vo filme uvidíme niektoré z najpopulárnejších LEGO postavičiek, pričom sa nám predstavia aj niektoré nové. Fanúšikovia, ktorí už po celé generácie obdivujú inovatívne hračky a nesmierne populárne video hry s LEGO tematikou tento jedinečný svet uvidia tak, ako nikdy predtým.


     Distribučný list


/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh/lego_pribeh