Kobylky II

Premiéra: 15. októbra 2013
Originálny názov: KOBYLKY II
Krajina pôvodu: Slovensko
Rok výroby: 2010-2012
Žáner: pásmo študentských filmov
Dĺžka: 84 min
Jazyková verzia: originálna verzia + anglické titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: DCP 2D


Synopsa:
Pásmo Kobylky II tvorí šesť krátkych sviežich filmov – 3 hrané, 2 animované a 1 dokumentárny – ktoré nedávno vznikli na Filmovej a televíznej fakulte VŠMU v Bratislave. Vo Weci verejnej skúma autorka, ako stav verejných toaliet na najrôznejších miestach Slovenska hovorí o našich (ne)kultúrnych zvyklostiach. Jantárova cesta a Ticho, obe diela od čerstvých absolventov Ateliéru filmovej a televíznej réžie, sa zamýšľajú nad situáciou, keď má jeden človek všetkého okolo seba dosť a potrebuje znova nájsť svoj životný priestor. V Bubline si zas cestu k sebe potrebujú nájsť ona a on, obkolesení vodou. Zábavnú hru s overenými žánrovými schémami gangsterky a hororu ponúkajú Tieň Pani P a Frankenhand.

Viac o jednotlivých filmoch:
Wec verejná (Katarína Hlinčíková), 2012, 25 min.
Spoznáte kultúru národa podľa záchoda? Tento priestor určený na uspokojovanie ľudských potrieb vypovedá o miere civilizovanosti. V rámci filmu navštevujeme toalety na rôznych sociálnych úrovniach – od parlamentu po futbalový štadión, od najvyššie položeného WC na horskej chate až po kadibudku na najnižšom mieste Slovenska. Hľadáme ľudí spätých s týmto osobitým miestom a pátrame po najdôležitejších potrebách v živote človeka.

Jantárová cesta (Michal Baláž), 2011, 16 min.
Mladý pár prežívajúci krízu vo vzťahu cestuje autom na oslavu. Cestou vezmú stopára. Napätie sa stupňuje a kríza vrcholí, keď sa auto pokazí.

Ticho (Slavomír Zrebný), 2010, 13 min.
O mužovi, ktorý hľadá ticho. Všetko pred čím uteká, ho začína prenasledovať. Nemôže nájsť ticho nikde vonku. Nikde mimo seba.

Tien Pani P (Peter Pokorný), 2011, 18 min.
Príbeh skutočného frajera, ktorý svojim zovňajškom láme srdcia ženského pokolenia. Našťastie, osud zariadi, aby aj jemu zlámali srdce, a to riadne. Okrem srdca mu dolámu aj hnáty a gebuľu.

Frankenhand (Andrej Gregorčok), 2011, 4 min.
Klasický horor s neklasickými protagonistami.

Bublina (Mária Oľhová), 2012, 8 min.
Voda spája i rozdeľuje muža a ženu, stáva sa prekážkou, no keď sa v nej narodí dieťa, opäť si k sebe nájde cestu.


     Distribučný list


/kobylky2/kobylky2/kobylky2/kobylky2/kobylky2/kobylky2