Rituál

Premiéra: 3. marec 2011
Originálny názov: THE RITE
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2011
Žáner: psychologický thriller
Dĺžka: 114 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 35 mm
Zvuk: SR/SR-D/SDDS
Oficiálna stránka: theritemovie.warnerbros.com/

Réžia: Mikael Hafström (Izba 1408)
Scenár: Michael Petroni, Matt Baglio
Hudba: Alex Heffes
Hrajú: Anthony Hopkins (Mlčanie jahniat, Nixon, Vlkolak), Colin O’Donoghue (Tudorovci), Alice Braga ( Predátori, Mesto bohov, Som legenda), Ciarán Hinds (V Brúgach, Excalibur), Rutger Hauer (Blade Runner, Sin City, Batman začína)

Krátky obsah:
Inšpirované skutočnými udalosťami. “Boj s Diablom, ktorý je hlavným poslaním Archanjela Michala, neustáva ani dnes, pretože Diabol je vo svete stále prítomný.“ Pápež Ján Pavol II. Rituál je nadprirodzený thriller, ktorý hovorí o tom, že Diabol môže zasiahnuť aj na najsvätejšom mieste na Zemi. Ide o príbeh študenta seminára Michaela Kovaka (Colin O’Donoghue), ktorý odchádza študovať exorcizmus do Vatikánu, hoci má pochybnosti nielen o kontroverzných praktikách, ale aj o vlastnej viere. Obrnený ťažkým skepticizmom sa snaží predstavených presvedčiť, že posadnutých treba liečiť u psychiatra, a nie vyháňať z nich démonov. Až keď sa stretne s neortodoxným otcom Lucasom (Anthony Hopkins)— legendárnym kňazom, ktorý vykonal tisícky obradov exorcizmu, jeho skepticizmus začína slabnúť. Keď sa presvedčí o tom, že v mimoriadne ťažkých prípadoch nepomôžu ani schopnosti a skúsenosti otca Lucasa, začína si uvedomovať, že tento fenomén nemôže vysvetliť veda. Všemocné Zlo ho núti spochybňovať všetko, v čo verí.

     Distribučný list


/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual/ritual