Počiatok

Premiéra: 22. júl 2010
Originálny názov: INCEPTION
Krajina pôvodu: USA/VB
Rok výroby: 2010
Žáner: mysteriózny, sci-fi, thriller
Dĺžka: 142 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 35 mm, 1:2,35
Zvuk: SR/SR-D/SDDS/DTS
Oficiálna stránka: inceptionmovie.warnerbros.com

Réžia: Christopher Nolan (Temný rytier)
Scenár: Christopher Nolan (Temný rytier)
Kamera: Wally Pfister (Temný rytier)
Hudba: Hans Zimmer (Sherlock Holmes, Temný rytier)
Hrajú: Leonardo DiCaprio (Prekliaty ostrov), Ken Watanabe (Batman začína), Marion Cotlillard (Edith Piaf), Ellen Page (Juno), Tom Hardy (RocknRolla), Joseph Gordon-Levitt, Cillian Murphy (Batman začína), Michael Caine (Temný rytier), Tululah Riley (Pýcha a predsudok)

Krátky obsah:
Originálne akčné sci-fi „Počiatok“ je najnovším snímkom renomovaného režiséra Christophera Nolana. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je skúsený zlodej, absolútne najlepší v nebezpečnom umení extrakcie: cenné tajomstvá kradne z hĺbky podvedomia počas snenia, kedy je myseľ najzraniteľnejšia. Cobbova nezvyčajná schopnosť z neho v novom svete korporátnej špionáže urobila vyhľadávaného hráča, no zároveň aj medzinárodného utečenca, ktorý stratil všetko, čo kedy miloval. Teraz Cobb dostal šancu na vykúpenie. Táto posledná zákazka mu môže vrátiť jeho život, no len za podmienky, ak dokáže zrealizovať nemožné – začiatok. Namiesto dokonalej krádeže Cobb so svojim tímom špecialistov musia urobiť presný opak; ich úlohou nie je myšlienku ukradnúť, ale zasadiť ju. Ak by uspeli, mohol by to byť dokonalý zločin. Ani tá najlepšia príprava dokonalého plánu či expertízy ich však nemôže pripraviť na nebezpečného nepriateľa, ktorý akoby predvídal každý ich krok. Nepriateľa, ktorého by mohol vidieť prichádzať len Cobb.

     Distribučný list


/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok/pociatok