Nočná mora z Elm Street

Premiéra: 10. jún 2010
Originálny názov: Nightmare on the Elm Street
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2010
Žáner: horor
Dĺžka: 102 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 1:2,35
Zvuk: SR/SR-D/SDDS/DTS
Oficiálna stránka: www.nightmareonelmstreet.com

Réžia: Samuel Bayer
Scenár: Wesley Strick (Mys hrôzy,Vlk) a Eric Heisserer
Kamera: Jeff Cutter
Hudba: Steve Jablonsky
Hrajú: Jackie Earle Haley Malé deti, Watchmen), Kyle Gallner, Katie Cassidy (96 hodín), Rooney Mara, Thomas Dekker (“Terminator: The Sarah Connor Chronicles”), Kellan Lutz The Twilight Saga: New Moon”)

Krátky obsah:
Freddy Krueger sa vracia v Nočnej more z Elm Street – modernom spracovaní hororovej klasiky. Skupinku študentov z predmestia viaže jedno spoločné puto – všetkých v spánku prenasleduje Freddy Krueger, desivý znetvorený vrah. Pokiaľ nezaspia, môžu ochrániť jeden druhého...ale akonáhle niekoho premôže spánok, niet úniku. Typický klobúk, sveter s červenými a zelenými pásikmi a rukavicu so štyrmi ostrými čepeľami si tentokrát navliekol Jackie Earle Haley (nominovaný na Oscara za úlohu vo filme Malé deti). Režisérom filmu je Samuel Bayer, ktorý získal niekoľko ocenení za videoklipy (Nirvana: “Smells Like Teen Spirit,” Green Day: “Boulevard of Broken Dreams). Nočná mora z Elm Street bola natočená podľa hororového hitu majstra hrôzy Wesa Cravena z roku 1984. Tento dnes už klasický horor sa neskôr stal základom jednej z najdlhších, najúspešnejších a najinovatívnejších filmových sérií a dočkal sa 7 pokračovaní. Teraz, po 25 rokoch, nastal čas na modernú reinkarnáciu príbehu Freddyho Kruegera.

     Distribučný list


/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora/nocna_mora