Mesto

Premiéra: 25. november 2010
Originálny názov: The Town
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2010
Žáner: kriminálny thriller
Dĺžka: 125 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 35 mm, 1:2,35
Zvuk: SR/SR-D/SDDS/DTS
Oficiálna stránka: thetownmovie.warnerbros.com

Réžia: Ben Affleck
Scenár: Peter Craig, Ben Affleck, Aaron Stockard a Chuck Hogan
Hudba: David Buckley, Harry Gregson-Williams
Hrajú: Ben Affleck (Pearl Harbor, Armagedon), Jon Hamm (The A-Team, Den, ked sa zastavila Zem), Rebecca Hall (Dokonalý trik, Vicky Cristina Barcelona), Jeremy Renner (Smrť čaká všade, Jednotka rýchleho nasadenia)

Krátky obsah:
V Bostone sa udeje 300 bankových lúpeží ročne a zo štvrti Charlestown vyšlo viac lupičov bánk a obrnených vozidiel ako kdekoľvek inde v USA. Jedným z nich je aj Doug MacRay (Ben Affleck), ktorý je vodcom jednej takejto bandy. Pri jednej z lúpeží Jem (Jeremy Renner) na úteku zoberie za rukojemníčku manažérku banky Claire Keesey (Rebecca Hall). Po tom ako zistia, že Claire býva práve v Charlestowne, Jem znervóznie a chce zistiť čo všetko môže o nich vedieť. Doug, vedomý si čoho všetkého je Jem schopný, sa na túto úlohu podujme sám. Nachádza Claire, ktorá netuší, že ich náhodné stretnutie nie je náhodné a ani to, že tento očarujúci cudzinec je v skutočnosti jeden z mužov, ktorí ju pre pár dňami terorizovali. Jeho vzťah s Claire sa postupne prehĺbi do vášnivého románika a Doug chce skoncovať so životom kriminálnika. Avšak s federálnymi agentmi v pätách a Jemom, ktorý začína pochybovať o Dougovej lojálnosti, Doug zisťuje, že to nebude také jednoduché a môže tým ohroziť aj Claire. Preto sa jeho možnosti zredukujú na dve: zradiť priateľa alebo prísť o ženu, ktorú miluje. Mesto je ďalším skvelým režisérskym počinom herca Benna Afflecka, ktorým si získal ohlas tak u kritikov, ako aj u divákov.

     Distribučný list


/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto/mesto