VŠADE DOBRE, PREČO BYŤ DOMA?

Premiéra: 8. október 2009
Originálny názov: Away We Go
Krajina pôvodu: USA/VB
Rok výroby: 2009
Žáner: komédia, dráma
Dĺžka: 98 min
Jazyková verzia: české titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 35 mm, 1:2,35
Zvuk: Dolby digital
Oficiálna stránka: http://www.filminfocus.com/focusfeatures/film/away_we_go//

Réžia: Sam Mendes
Scenár: Dave Eggers
Hudba: Alexi Murdoch
Hrajú: John Krasinski (Dreamgirls), Maya Rudolph (20x a stále po prvý raz), Catherine O’Hara (Penelope), Jeff Daniels (Na odstrel), Maggie Gyllenhaal (Temný rytier), Melanie Lynskey (Nebeské stvorenia)

Krátky obsah:
Oscarový tvorca legendárneho filmu Americká krása (1999) Sam Mendes vo svojom novom projekte dokazuje pravdivosť známej ľudovej múdrosti, že tehotenstvo je drina. V prípade mladej dvojice Burta (John Krasinski) a Verony (Maya Rudolph) to platí dvojnásobne. Nájdenie vhodného „hniezda“ im práve nejde a kým sa dieťa prihlási o slovo, majú pred sebou ešte dlhú cestu. Po skôr dramatickom Núdzovom východe (2008) zabrúsil režisér Sam Mendes do komediálnych vôd, čím potvrdil svoju povesť žánrového chameleóna. Obsadenie jeho novinky pôsobí ako stávka na istotu. V jednej z hlavných úloh sa objaví John Kasinski, známy z oceňovanej americkej verzie seriálu The Office. Herecky ho istia napríklad sympaticky prešedivelý Jeff Daniels alebo predstaviteľka mladej hollywoodskej vlny Maggie Gyllenhaal, ktorá si pred niekoľkými rokmi odniesla z festivalu v Karlových Varoch cenu za najlepšiu herečku za film Sherrybaby.

     Distribučný list


/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre/vsade_dobre