Verejný nepriateľ č. 1

Premiéra: 19. marec 2009
Originálny názov: Mesrine: L’instinct de mort
Krajina pôvodu: Fr/Tal/Kanada
Rok výroby: 2008
Žáner: akčný, krimi, thriller
Dĺžka: 110 min
Jazyková verzia: české titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 35 mm, 1:2,35
Zvuk: Dolby Digital
Oficiálna stránka: www.mesrine-lefilm.com

Réžia: Jean-François Richet (Prepadnutie 13. Okrsku)
Scenár: Abdel Raouf Dafri podľa knihy Jacquesa Mesrina
Hrajú: Vincent Cassel (Prísľuby z Východu, Zúčtovanie), Cécile De France, Gérard Depardieu, Roy Dupuis („Brutálna Nikita“), Gilles Lellouche (Paríž), Elena Anaya (Hovor s ňou)

Krátky obsah:
Jacques Mesrine, najväčší francúzsky gangster všetkých čias, bol vo svojej vlasti známejší než akákoľvek celebrita. Jeho avantúry boli neskutočne ľahkomyselné, neuveriteľne drzé a jeho úmysly absolútne nepredvídateľné. Na každú novú „fušku“ sa pomocou plastických operácií a najrôznejších masiek menil na nepoznanie a preto dostal prezývku „muž tisícich tvárí“. Národ ho uctieval, ženy ho zbožňovali a pre štát bol nepriateľom číslo jedna. Jeho odvážne skutky, početné úteky z väzenia, milostné romániky, nad ktorými ostával stáť rozum, jeho bájne dobrodružstvá, obrovský cynizmus a výsmech polícii, z toho všetkého vznikol pre Francúzov skutočne národný epos. Epos o človeku, ktorý bol skutočným hrdinom alebo antihrdinom... Filmy Verejný nepriateľ č. 1 a Verejný nepriateľ č. 1: Epilóg (premiéra 2.4.2009) sa nátáčali súbežne celých deväť mesiacov, na troch kontinentoch a s rozpočtom 80 miliónov Eur. Ide o najdrahšiu francúzsku produkciu všetkých čias.

     Distribučný list


/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel/verejny_nepriatel