TOKIO!

Premiéra: 19. marec 2009
Originálny názov: Tokyo!
Krajina pôvodu: Fr/Jap/Nem/J. Kórea
Rok výroby: 2008
Žáner: poviedkový, dráma
Dĺžka: 110 min
Jazyková verzia: české titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 35 mm, 1:1,85
Zvuk: Dolby Digital
Oficiálna stránka: tokyo-movie.jp

Réžia a scenár: Joon-ho Bong (Spomienky na vraha), Michel Gondry (Náuka o snoch, Večný svit nepoškvrnenej mysle), Leos Carax (Milenci z Pont-Neuf)
Hrajú: Satoshi Tsumabuki, Yu Aoi, Teruyuki Kagawa, Ayumi Ito, Julie Dreyfus, Denis Lavant, Naoto Takenaka

Krátky obsah:
Tri krátke fantastické filmy voľne inšpirované Tokiom. Tokio! Je symfóniou troch rozdielnych rytmov reflektujúcich obraz tejto jedinečnej metropoly. INTERIOR DESIGN – Surrealistická bájka mladého páru, ktorý sa prisťahoval do Tokia, aby našiel svoju budúcnosť. Chlapcove ambície sú jasné – chce točiť filmy. Dievča sa pretĺka bez kontroly nad svojím životom. Obaja sa pomaly potápajú do obrovského veľkomesta. Všetko sa zmení, keď sa osamelé dievča začne meniť na... MERDE – Záhadný muž šíri svojimi iracionálnymi a provokatívnymi činmi paniku v uliciach Tokia. „Netvor kanálov“, ako ho označujú médiá, zdvihla vlnu odporu. Nakoniec ho chytia a postavia pred súd, ktorý je rovnako podivný ako on sám. SHAKING TOKYO – Hrdinom tretieho príbehu je Hikikomori – ako mnoho iných Japoncov, aj on sa rozhodol zrušiť kontakt s vonkajším svetom. Keď však v jeho byte omdlie dievča, ktoré mu prinieslo pizzu, stane sa niečo neuveriteľné – zamiluje sa. Dokáže prekročiť hranicu, ktorá ho delí od okolitého sveta?

     Distribučný list


/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo/tokyo