Peklo s princeznou

Premiéra: 23. apríl 2009
Originálny názov: Peklo s princeznou
Krajina pôvodu: Česká republika
Rok výroby: 2008
Žáner: rozprávka/komédia
Dĺžka: 105 min
Jazyková verzia: originálna verzia
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 35 mm, 1:1,85
Zvuk: Dolby Digital

Réžia: Miloslav Šmídmajer
Scenár: Miroslav Buberle
Hrajú: Tereza Voříšková (Venkovský učitel, Bobule, Rafťáci, Svatba na bitevním poli), Jiří Mádl (Taková normální rodinka, Gympl, Jak se krotí krokodýli, Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků) Petr Nárožný, Václav Postránecký, Zlata Adamovská, Václav Vydra, Miroslav Táborský a ďalší.

Krátky obsah:
Čo sa stane, keď si princezná Aneta nechce zobrať princa Jeronýma? Bude svadba, vojna alebo peklo na Zemi? Princezná Aneta (Tereza Voříšková) sa za žiadnu cenu nechce vydávať. A už vôbec nie za nešikovného princa Jeronýma (Jiří Mádl), ktorému bola kedysi sľúbená výmenou za ochranu kráľovstva. Kráľ Bedřich však na svadbe trvá, pretože sníva o veľkej ríši. Notabene porušenie sľubu by znamenalo vyhlásenie vojny. Ako teda princeznú zachrániť a pritom neporušiť dohodu? Král Leopold teda vymyslí geniálnu lesť. Nahovorí všetkým, že sa o jeho dcéru uchádza sám Lucifer. Predpokladá, že sa princovi Jeronýmovi nebude chcieť princeznú zachraňovať a dohodnutá svadba sa tak zruší. Dohovorí sa preto s potulnými komediantmi, aby mu v neďalekom polorozpadnutom mlyne vybudovali „pravé peklo“. To pre prípad, že by sa niekto chcel presvedčiť, ako je to s Luciferom naozaj... Netuší ale, akú lavínu nepredvídateľných okolností spustí. Privolá tým hnev nielen samotného vládcu pekiel Lucifera, ale aj jeho temperamentní snoubenky Muribany.

     Distribučný list


/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou/peklo_s_princeznou