Speed Racer

Premiéra: 15 máj 2008
Originálny názov: Speed Racer
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2007
Žáner: dráma
Dĺžka: 135 min
Jazyková verzia: český dabing
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 35mm, 1:2,35
Zvuk: Dolby Digital
Oficiálna stránka: http://speedracerthemovie.warnerbros.com/

Réžia: Larry a Andy Wachovski
Scenár: Larry a Andy Wachovski
Hrajú: Emile Hirsch (“Alpha Dog”), Christina Ricci, Mathew Fox (seriál “Nezvestní”), Susan Sarandon (“Mŕtvy muž prichádza”), John Goodman (“Evan Almighty”), Roger Allam (“Kráľovná”, “V ako Vendetta”), Hiroyuki Sanada (“Posledný samuraj”) a ďalší.

Krátky obsah:
Z dielne tvorcov prevratnej trilógie MATRIX, Larryho a Andyho WACHOWSKICH a producenta Joela SILVERA, prichádza strhujúce vysoko-oktánové dobrodružstvo SPEED RACER. Speed Racer (Emile Hirsch) je rodený automobilový závodník, ktorý miluje vysoké obrátky, napätie a preteky. Zrodený pre rýchlu jazdu, Speed má tú správnu dávku agresivity, inštinktu a neuveriteľnej odvahy. Jeho hnacím motorom je pamiatka na brata – legendárneho Rex Racera., ktorý zahynul počas pretekov. Speed jazdí za rodinnú spoločnosť vedenú jeho otcom, Popsom Racerom (John Goodman). Neváha odmietnuť lukratívnu ponuku od Royalton Industries, čím nielen rozzúri ich šéfa (Roger Allam), ale navyše odhalí utajované skutočnosti o pozadí pretekov. Jedinou šancou je poraziť Royalton jeho vlastnými prostriedkami – a to na najťažšom okruhu nazvanom Skúška ohňom. Presne na tom, ktorý jeho brat nikdy nedokončil... SPEED RACER je dokonalou akčnou lahôdkou, plnou jedinečných vizuálnych efektov, ktoré meno WACHOWSKI preslávili.

     Distribučný list


/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer/speed_racer