Zodiac

Premiéra: 6. jún 2007
Originálny názov: Zodiac
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2007
Žáner: thriller
Dĺžka: 158 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 35 mm, 2,35:1
Zvuk: SR/SR-D/SDDS/DTS
Oficiálna stránka: www.zodiacmovie.com

Réžia: David Fincher (Sedem, Klub bitkárov)
Scenár: James Vanderbilt podľa kníh Roberta Graysmitha
Kamera: ***
Hudba: David Shire
Hrajú: Jake Gyllenhaal (Skrotená hora), Robert Downey Jr. (Kiss Kiss, Bang Bang), Gary Oldman (Piaty element), Mark Ruffalo (Hovorí sa...), Anthony Edwards (Pohotovosť, Top Gun), Chloë Sevigny (Zlomené kvety)

Krátky obsah:
Zúrivý šialenec, ktorého sa nikdy nepodarilo chytiť; nepolapiteľný vrah, ktorý držal celý národ v strachu; americký Jack Rozparovač... Oficiálne sa prihlásil k trinástim vraždám, potom k ďalšiemu tuctu. Polícia mu pripísala sedem obetí, z ktorých päť neprežilo. Skutočný počet sa nedozvieme nikdy... Najnovší thriller Davida Finchera (Sedem, Klub bitkárov, Votrelec3) je založený na skutočnom prípade sériového vraha, ktorý desil obyvateľov štvrte Bay Area v San Franciscu a zosmiešňoval autority v štyroch organizáciách po celé desaťročia. Uloviť lovca sa pre štyroch mužov stalo posadnutosťou. Posadnutosťou, ktorá ich od základov zmenila. Ich životy stáli a padali na nekonečnom rade znamení od vraha... Vraha, ktorý bol známy zvyšku sveta len ako Zodiac - kvôli symbolom, ktorými podpisoval listy zasielané do novín. Tieto listy obsahovali výsmešné detailné popisy jeho vraždenia a dokonca aj oznámenia o budúcich vraždách. Film je natočený podľa dvoch kníh vtedajšieho karikaturistu novín San Francisco Chronicles Roberta Graysmitha.

     Distribučný list


/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac/zodiac