Niet návratu

Premiéra: 11. október 2007
Originálny názov: The Brave One
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2007
Žáner: psychologický thriller
Dĺžka: 122 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 35 mm, 2,35:1
Zvuk: SR/SR-D/SDDS/DTS
Oficiálna stránka: thebraveone.warnerbros.com

Réžia: Neil Jordan (Interview s upírom, Hra na plač, Raňajky na Plute)
Scenár: Roderick Taylor, Bruce A. Taylor, Cynthia Mort
Hudba: Dario Marianelli (V ako Vendeta, Kliatba bratov Grimmovcov)
Hrajú: Jodie Foster (Mlčanie jahniat, Kontakt, Anna a kráľ), Terrence Howard (Crash), Naveen Andrews (Nezvestní), Nicky Katt (Sin City – Mesto hriechu), Mary Steenburgen (Philadelphia)

Krátky obsah:
Newyorská rozhlasová moderátorka Erica Bain (Jodie Foster) má úžasný život a snúbenca (Naveen Andrews), ktorého zbožňuje. Nasleduje však brutálny útok, ktorý zanechá Ericu ťažko zranenú a jej snúbenca mŕtveho. Erica sa nedokáže s touto tragédiou vyrovnať, začne sa túlať nočnými ulicami a sledovať mužov, o ktorých si myslí, že sú za útok zodpovední. Jej honba za spravodlivosťou sa dostane do pozornosti verejnosti, ktorá je jej odvážnymi činmi fascinovaná. Ale v pätách má neustále detektíva newyorskej polície (Terrence Howard), ktorý zúfalo pátra po páchateľovi nočných útokov. Erica sa musí rozhodnúť, či je jej cesta za pomstou skutočne správna, alebo či sa sama nestáva rovnakou ako sú tí, ktorých sa snaží zastaviť.

     Distribučný list


/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu/niet_navratu