Goyove prízraky

Premiéra: 26. apríl 2007
Originálny názov: Goya's Ghosts
Krajina pôvodu: Španielsko
Rok výroby: 2006
Žáner: dráma
Dĺžka: 114 min
Jazyková verzia: české titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 35 mm, 1,85:1
Zvuk: Dolby Digital
Oficiálna stránka: wwws.warnerbros.es/goyasghost/

Réžia: Miloš Forman (Amadeus, Vlasy, Prelet nad kukučím hniezdom)
Scenár: Jean-Claude Carriére a Miloš Forman (Valmont, Taking off)
Hudba: Varhan Orchestrovič Bauer
Hrajú: Natalie Portman (V ako Vendeta, Star Wars), Javier Bardem (Kollateral, Volanie mora), Stellan Skarsgård (Dogville, Prelomiť vlny), Randy Quaid (Skrotená hora)

Krátky obsah:
Najnovší film Miloša Formana Goyove prízraky sa odohráva v Španielsku roku 1792 a z pohľadu veľkého španielskeho maliara Francisca Goyu rozpráva príbeh skupiny ľudí uprostred politických nepokojov a historických zmien. Dej začína v neskorom období španielskej inkvizície, prechádza do obdobia Napoleonovej invázie do Španielska a končí porážkou Francúzska Wellingtonovou armádou a obnovením španielskej monarchie. Javier Bardem sa predstaví v úlohe brata Lorenza, nevyspytateľného a podlého člena vnútorného kruhu inkvizície. Ten sa zapletie s Goyovou mladou múzou Inés (Natalie Portman), ktorá je nespravodlivo obvinená a uväznená. Stellan Skasgård hrá Francisca Goyu, uznávaného maliara, ktorý je známy ako svojimi krásne farebnými obrazmi kráľovského dvora, tak i temným zobrazovaním brutality vojny a života v Španielsku. Producentom filmu je Saul Zaentz, ktorý s Formanom spolupracoval už na oscarových filmoch Prelet nad kukučím hniezdom a Amadeus.

     Distribučný list


/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky/goyove_prizraky