Beowulf

Premiéra: 22. november 2007
Originálny názov: Beowulf
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2007
Žáner: dobrodružný, fantasy
Dĺžka: 114 min
Jazyková verzia: slovenské titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 35 mm, 2,35:1
Zvuk: SR/SR-D/SDDS/DTS
Oficiálna stránka: www.beowulfmovie.com

Réžia: Robert Zemeckis
Scenár: Neil Gaiman (Hviezdny prach, Nikdykde), Roger Avry (Silent Hill)
Hudba: Alan Silvestri
Hrajú: Angelina Jolie (Pán a pani Smithovci), Anthony Hopkins (Mlčanie jahniat), John Malkovich (V koži Johna Malkovicha), Ray Winstone (Návrat do Cold Mountain, Narnia), Sharisse Baker-Bernard, Richard Burns, Robin Wright Penn (Forrest Gump)

Krátky obsah:
Príbeh zasadený do magickej éry zahalenej závojom času, éry plnej hrdinov a monštier, dobrodružstiev a statočnosti, bohatstva a slávy. V tejto dobe sa objaví jeden neobyčajný muž, Beowulf, ktorý zachráni dánske kráľovstvo pred pekelným stvorením. Legendárny sebavedomý a ctižiadostivý Viking sa tak dostane na kráľovský trón. Meno Beowulf znie po celom kráľovstve a o jeho neobyčajnej odvahe a hrdinských činoch sa spievajú oslavné piesne. Záchranou ríše kráľa Hrothgara pred krutým monštrom Grendlom získa Beowulf slávu a bohatstvo; a spolu s nimi aj neodolateľné pokušenia. Jeho osud bojovníka, vládcu, manžela a predovšetkým muža závisí od toho, ako sa dokáže s novozískanou mocou vyrovnať... Príbeh vychádza z najstaršej po anglicky písanej legendy, ktorú pre veľké plátno adaptovali jeden z najčítanejších súčasných autorov Neil Gaiman (Hviezdny prach, Sandman, Mirrormask) a Roger Avary (Pulp Fiction). Renomovaný režisér Robert Zemeckis (Forrest Gump) rozpráva príbeh Beowulfa unikátnym spôsobom, aký ste doteraz ešte nevideli... V hlavnej úlohe Beowulfa s predstaví Ray Winstone. Ďalej uvidíte Anthonyho Hopkinsa ako skorumpovaného kráľa Hrothgara, Johna Malkovicha, Robin Wright Penn a Angelinu Jolie ako matku netvora Grendla.

     Distribučný list


/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf/beowulf