Zlomené kvety

Premiéra: 02. február 2006
Originálny názov: Broken Flowers
Krajina pôvodu: USA / Francúzsko
Rok výroby: 2005
Žáner: komédia
Dĺžka: 105 min
Jazyková verzia: anglická s českými titulkami
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: klasika
Zvuk: Dolby Digital
Oficiálna stránka: brokenflowersmovie.com/home.html

Scenára réžia: Jim Jarmusch (Noc na Zemi, Káva a cigarety, Mŕtvy muž, Ghost Dog – Cesta samuraja)
Kamera: Frederick Elmes (Hulk, Bavme sa o sexe, Káva a cigarety)
Hudba: Malatu Astatke
Hrajú: Bill Murray (Stratené v preklade), Jeffrey Wright (Basquiat), Sharon Stone (Základný inštinkt), Frances Conroy, Jessica Lange (Veľká ryba), Tilda Swinton (Constantine), Julie Delpy (Pred úsvitom), Chloe Sevigny (Chlapci neplačú)

Krátky obsah:
Pod taktovkou jedného z najlepších amerických nezávislých režisérov, Jima Jarmuscha, podáva Bill Murray ďalšiu zo svojich neopakovateľných hereckých kreácií, ktoré sa natrvalo zapíšu do pamäte filmových fanúšikov. V Zlomených kvetoch hrá Dona Johnstona, typického predstaviteľa muža, ktorému je cudzí dlhodobý vzťah a rodinný život. Všetko sa zmení v okamihu, keď sa z anonymného listu dozvie, že je otcom syna, o ktorom nevedel. Dá na radu suseda (Jeffrey Wright) považujúceho sa za detektíva-amatéra a začne hľadať vo svojej minulosti ženu, ktorá by prichádzala do úvahy ako matka jeho dieťaťa. Postupne sa stretáva so všetkými svojimi bývalými láskami, ktoré už dávno vedú svoje vlastné – šťastné či sklamané – životy. Jarmusch používa svoju klasickú rozprávačskú formu, ktorou je štruktúra deja do jednotlivých epizód. Hoci režisér nepropaguje sentimentálne hollywoodske emócie, sú Zlomené kvety určené širokej diváckej obci. Je to dané nielen hviezdnym hereckým obsadením, ale aj príťažlivou témou filmu. Z tohoročného filmového festivalu v Cannes si Jarmusch za Zlomené kvety odviezol Veľkú cenu.

     Distribučný list


/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers/broken_flowers