Tajomstvo slov

Premiéra: 10. august 2006
Originálny názov: La Vida secreta de las palabras
Krajina pôvodu: Španielsko
Rok výroby: 2005
Žáner: dráma
Dĺžka: 120 min
Jazyková verzia: české titulky
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 15 rokov
Formát: 1,85:1
Zvuk: DD
Oficiálna stránka: http://www.clubcultura.com/clubcine/clubcineastas/isabelcoixet/vida_secreta/index.html

Réžia: Isabel Coixet (Môj život bezo mňa)
Scenár: Isabel Coixet
Kamera: Jean-Claude Larrieu
Hudba: Chop Suey
Hrajú: Tim Robbins (Vykúpenie z väznice Shawshank), Sarah Polley (Nechoď klopať na dvere), Javier Cámara (Zlá výchova), Eddie Marsan (21 gramov), Leonor Watling (Zlá výchova), Steven Mackintosh (Zvieracia kazajka), Julie Christie (Hľadanie Krajiny-Nekrajiny)

Krátky obsah:
Vrtná stanica, miesto izolované od civilizácie, vzdoruje vlnám ďaleko na otvorenom mori. Na tomto odľahlom mieste, obývanom len mužmi sa jedného dňa objaví žena (Sarah Polley). Má sa starať o pracovníka (Tim Robbins), ktorý pri nehode prišiel o zrak. Časom medzi nimi vzniká puto. Ako na pustom ostrove sa stávajú závislí jeden na druhom. Za pomoci slov sa na povrch dostávajú ich tajomstvá, bolesť, nádej, láska, smútok... Nesporne najväčšia filmová udalosť v Španielsku za rok 2005. Na vzniku filmu režisérky Isabel Coixet sa výrazne podieľal Pedro Almodóvar a jeho produkčná spoločnosť El Deseo. Film Tajomstvo slov získal štyroch "španielskych Oscarov" (ceny Goya) v hlavných kategóriách a získal obrovský úspech ako u divákov i u kritiky.

     Distribučný list


/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov/tajomstvo_slov