Príbeh Narodenia

Premiéra: 14. december 2006
Originálny názov: The Nativity Story
Krajina pôvodu: USA
Rok výroby: 2006
Žáner: dráma
Dĺžka: 93 min
Jazyková verzia: anglická so slovenskými titulkami
Odporúčaná prístupnosť: tento film je nevhodný pre maloletých do 12 rokov
Formát: 35 mm, 2,35:1
Zvuk: SR / SR-D / SDDS / DTS
Oficiálna stránka: www.thenativitystory.com

Réžia: Catherine Hardwicke (Legendy z Dogtownu)
Scenár: Mike Rich
Kamera: Elliot Davis (Legendy z Dogtownu)
Hudba: Mychael Danna (8 MM, Capote)
Hrajú: Shohreh Aghdashloo (Dom pri jazere, V moci diabla), Hiam Abbass (Mníchov, Raj hneď teraz), Keisha Castle-Hughes (Star Wars: Epizóda 3 – Pomsta Sithov, Pán veľrýb), Eriq Ebouaney (Purpurové rieky 2), Ciarán Hinds (Mníchov, Miami Vice), Alexander Siddig (Kráľovstvo nebeské, Syriana)

Krátky obsah:
Nový film z dielne New Line Cinema má názov Príbeh Narodenia a zachytáva namáhavú a dlhú púť Márie a Jozefa, ktorá vyvrcholila jedným z najväčších momentov v histórii ľudstva - narodením Ježiša Krista. Prináša portréty dvoch ľudí, ktorým zvestovanie Archanjela Gabriela prinieslo na jednej strane obrovskú radosť, ale aj nepochopenie a odsúdenie ich okolia na strane druhej. Divák má jedinečnú možnosť prežívať spolu s nimi bolesť a zároveň radosť z neočakávaného zvratu v ich životných osudoch. Tento dramatický a pôsobivý príbeh je oživený vo forme veľkolepého epického filmu, v ktorom Máriu hrá Keisha Castle-Hughes (Pán Veľrýb) a jej hereckými sekundantmi sú na Oscara nominovaný Shoreh Aghdashloo (Dom z piesku a hliny) a Oscar Isaac (Syriana). Režisérkou Príbehu Narodenia je Catherine Hardwicke (Trinásť, Legendy z Dogtownu) a scenár napísal skúsený a hlboko veriaci Mike Rich (Osudové stretnutie, Zelenáč). Tvorcovia nového spracovania večného príbehu sa zamerali najmä na autentickosť - a to nielen samotného príbehu, ale aj každého detailu prostredia, v ktorom sa natáčalo. Vzhľadom na to, že Betlehem aj Nazaret sa stali modernými veľkomestami, film sa takmer celý nakrúcal v talianskej dedinke Matera a v Maroku. Tieto lokácie boli použité aj pri natáčaní filmu Umučenie Krista. Scenár prešiel rukami veľkého množstva teológov a historikov. Každý prispel k tomu, že pri sledovaní filmu má divák pocit, akoby sa ocitol priamo v slede udalostí z 1. storočia, ktorých posolstvo oslovuje milióny ľudí aj po 2000 rokoch.

     Distribučný list


/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia/pribeh_narodenia